FAQ - Často kladené otázky

 Moje "objednávka se kompletuje" - co to znamená?

V případě, že od nás v průběhu zpracování objednávky obdržíte emailem upozornění o kompletaci Vaší objednávky, znamená to, že některá z položek skladu není aktuálně připravena na expedičním místě k okamžitému odeslání a je třeba vyčkat na doplnění této položky z hlavního skladu. Zpoždění při zpracování objednávky může být v tomto případě 1-5 pracovních dnů. Jakmile bude objednávka kompletně připravena k přepravě a odeslána, budeme Vás informovat emailem o jejím odeslání na Vaši adresu.


 Musím se zaregistrovat, pokud chci nakoupit?

Pokud jste u nás poprvé a chcete si vyzkoušet, zda dokážeme splnit Vaše očekávání, registrovat se nemusíte, není to podmínka ani povinnost. Registrace má však své výhody, jako například to, že nemusíte u následujících objednávek vyplňovat celý objednávkový formulář pořád dokola, ale po přihlášení se Vaše údaje o místě doručení automaticky načtou. Kromě toho můžete sledovat stav a historii všech Vašich objednávek nebo případných reklamací po přihlášení k Vašemu zákaznickému účtu.


 Jak často naskladňujete nové zboží nebo doplňujete zásoby na prodejnu?

Zboží doplňujeme každý týden. Snažíme se každý týden získávat novinky, které u nás Vy sami hledáte, a postupně rozšiřujeme nabídku. Pokud si přejete vědět, jaké zboží jsme naskladnili, zaregistrujte se jako Zákazník a aktivujte si Zasílání novinek emailem. Jednou týdně od nás dostanete do Vaší emailové schránky krátkou zprávu o novinkách a doplnění zásob na naší prodejně.


 Kdy mi objednané zboží příjde a jak?

Objednané zboží, které je na naší internetové prodejně dostupné, je zpravidla baleno během pracovní doby, tj. objednávky, které obdržíme do 17hodin jsou zpracovávány ten samý pracovní den. Poté jsou předány buď České poště nebo jiné smluvní zásilkové společnosti k doručení. Zboží byste tedy měli obdržet zpravidla do 2-3 pracovních dnů službou, kterou si vyberete při vyplňování objednávkového formuláře. Zboží lze také vyzvednout osobně na naší prodejně bez poštovného či jakýchkoli dalších poplatků.


 Co když objednané zboží přestane být dostupným během vyřizování objednávek?

V případě, že vybrané zboží se v den zpracovávání Vaší objednávky stane nedostupným, a nebude možné kompletní objednávku odeslat, budeme Vás kontaktovat prostřednictvím Vámi uvedených kontaktů telefonicky případně emailem, abychom se dohodli na postupu při vyřízení Vaší objednávky, a to v pracovní době.


 Jaký je rozdíl mezi kuličkovkou a airsoftovou zbraní?

Hlavní rozdíl je v kategorizaci podle zákona. Airsoftová zbraň je řazena do kategorie zbraní D, což jsou mimo jiné zbraně určené pro sportovní střelbu, které si může v České republice zakoupit každý, kdo dovršil 18 let věku. Zbraně by měly být schopné střelby minimálně po dobu 2 let a podléhají tedy záručnímu servisu ve smyslu jejich střelbychopnosti. Zatímco kuličkovky spadají do kategorie hraček, jejich funkce je dekorační, nikoli prioritně střelecká, a v tomto případě tedy negarantujeme, že budou 2 roky schopné plnit účel střelby. Samozřejmě záruka je na ně ze zákona 2 roky, ale pouze na jejich dekorační účel. Jestli se u konkrétního výrobku jedná o hračku pro dekorační účely bez servisu na střelbu a nebo o zbraň se záručním servisem 2 let je vždy uvedeno v detailním popisu každého výrobku.


 Můžu si znehodnocený originál zbraně opět uvést do provozu?

Naprosto ne! Znehodnocené zbraně jsou v České republice uvedeny mezi zbraněmi kategorie D, které nejsou schopny plnit svou funkci, mimo dekoračního účelu. Pokud si "vychytrale" např. samopal zakoupíte jako znehodnocený dle platných norem EU a ČR, zahodíte Průkaz o znehodnocení, který je součástí každé takové zbraně, a potom zbraň provrtáte, porušíte sváry a znehodnocovací značky, naplníte ostrou municí nebo jakkoli se budete snažit obejít zákon a uvedete ho do provozu, můžete se spolehnout, že riskujete konflikt se zákonem ve smyslu nedovoleného ozbrojování, případně dalších trestných činů, a navíc porušením materiálů zbraně si můžete při použití zbraně k jinému než dekoračnímu účelu, způsobit vážné fyzické zranění.


 Výrábíte na zakázku?

V současné době jsme maloobchodním prodejcem, nemáme vlastní výrobnu produktů. Do jisté míry však některé airsoftové zbraně "na zakázku" připravit dokážeme. Můžete si nechat našimi servisními techniky nechat vybranou nebo Vaši osobní zbraň "upgradovat" (čti "apgrejdovat"), tj. zvýšit její původní výkonnostní hodnoty na vyšší úroveň, podle Vašeho přání. Samozřejmě jsme omezeni současnými technickými a materiálovými limity. Vaše požadavky na upgrade můžete zasílat prostřednictvím emailu nebo sekce Kontaktujte nás. Cena záleží na hodnotě dílů a náročnosti úpravy.


Máte malou nabídku, nenašli jsme, co hledáme. Jak nám poradíte?

Zákazníci, kteří již někdy navštívili osobně naši kamennou prodejnu, vědí, že máme i to, co nyní není vidět. Znamená to, že na naší kamenné prodejně naleznete jen to, co se nyní na cca 150m2 fyzicky vejde, ale zároveň máme k dispozici ohromné dodavatelské sklady (řádově několik desítek tisíc položek zboží). Zboží z našich dodavatelských skladů je na naši kamennou prodejnu doplňováno pravidelně každý týden podle potřeb našich zákazníků. Vše, co prochází naší prodejnou, je umisťováno průběžně do nabídky naší internetové prodejny www.kulickovky.com, ale spousta zboží je ještě navíc k dispozici "na dotaz". Proto pokud budete mít zájem, zašlete nám Vaši poptávku emailem nebo prostřednictvím sekce Kontaktujte nás a uveďte odkaz na stránky, kde jste požadované zboží našli. Pokud je u nás dostupné, lze ho objednat. Takto můžete za jedno poštovné získat zboží i z více míst najednou.


 Koupili jsme si někde jinde zbraň a chceme ji nechat opravit u Vás. Pomůžete nám?

Vždy doporučujeme, abyste zakoupenou zbraň reklamovali u Vašeho prodejce. Pokud ještě neuplynula záruční doba, musí Váš prodejce opravy, na které se vztahuje záruka, pro Vás řešit zdarma. Pokud si už nepamatujete, kde jste zbraň koupili, Váš prodejce už neexistuje a nebo uplynula záruční doba, můžeme Vám do jisté míry pomoci a nechat zbraň opravit u našich sevisních techniků. Záleží však na tom, o jakou konkrétní zbraň se jedná. Pokud máme u našich dodavatelů k dispozici případné náhradní díly, neměl by v tom být žádný velký problém. V těchto případech ale počítejte s výdaji za vyřízení nezáruční opravy, které budou zahrnovat ceny náhradních dílů, cenu za opravu a dopravu.

Další dotazy můžete zasílat emailem nebo prostřednictvím sekce Kontaktujte nás.

Používá opensource systém OpenCart | R.V.D. army shop © 2023 | Created by Casey Kraft in 2010